Noclegi U Bogdana zapraszamy na wakacje.

Organizujemy wycieczki i opisujemy ciekawe miejsca turystyczne.

Jak zacząć skoki spadochronowe?

Napisane 17.10.2020 przez admin

Tagi: sport,

Polecane: Kliknij tutaj

Wysokościomierz służy do pomiaru wysokości skoku. Wyglądem przypomina duży zegarek. Jego działanie, podobnie jak automatu spadochronowego, oparte jest na zasadzie pomiaru ciśnienia atmosferycznego. Wybierając wysokościomierz, należy zwrócić uwagę na to, żeby był wyskalowany w metrach, a nie w stopach, i dokonywał pomiaru do 4000 m. Wysokościomierz dźwiękowy informuje skoczka za pomocą specjalnych sygnałów o przekroczeniu uprzednio zaprogramowanych wysokości. Jest niezwykle przydatny podczas wykonywania skoków z większych wysokości z opóźnionym otwarciem spadochronu. Najczęściej  montowany jest do kasku w okolicy ucha. Urządzenia tego typu często posiadają wiele dodatkowych funkcji, jak np. elektroniczny rejestr liczby wykonanych skoków czy możliwość dokonywania pomiaru czasu i prędkości swobodnego spadania. Kolejnym ważnym elementem wyposażenia jest kask.  Powinien być lekki i mieć odpowiednie zapięcie uniemożliwiające zerwanie go z głowy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kasków, dostosowanych do uprawiania różnych dyscyplin spadochronowych, więc z zakupem lepiej wstrzymać się do czasu określenia, jakie rodzaje skoków będzie się wykonywać w przyszłości. Na początku można kask wypożyczać lub kupić stosunkowo tani kask narciarski, który także spełni swoją funkcję. Pilotka, którą spadochroniarze często stosują ze  względu na małe rozmiary i wagę, nie chroni głowy tak dobrze jak kask. Na początkowym etapie szkolenia skoki można wykonywać w stroju sportowym, który nie powinien być zbyt śliski i obszerny, gdyż mógłby powodować zsuwanie się  uprzęży i utrudniać dostęp do uchwytów. W miarę nabywania nowych umiejętności trzeba jednak zaopatrzyć się w odpowiedni kombinezon, przeznaczony do konkretnego rodzaju skoków. Niektórzy skoczkowie szyją kombinezon sami, korzystając z gotowego wzoru, inni zlecają  to zadanie wyspecjalizowanej firmie. Gogle chronią oczy przed silnym pędem powietrza i zapobiegają ich łzawieniu. Produkowane są z tworzywa  sztucznego. Należy zwracać uwagę, aby nie ograniczały  pola widzenia.

Polecane: Kliknij tutaj

Polecane: Czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skala trudności szlaków kajakowych w Polsce

Rekreacyjne spływy kajakarskie rzeką lub tzw. zwałki są dużo trudniejsze od pływania po jeziorach czy zalewiskach. Spływy rzeką wymagają większego doświadczenia oraz większej siły, powstaje zatem pytanie „czy dam radę?”. Aby dostosować nasze siły stworzono system oceny tras kajakowych, ocena umożliwia wybranie odpowiedniej trasy do

Czytaj więcej...

Losowy

Biebrzański Park Narodowy

Wycieczki do Parków Narodowych w Polsce mogą zazdrościć nam w całej Europie, mamy fantastyczną przyrodę, która jest unikatowa i którą warto podziwiać!Największy w Polsce park narodowy (59 223 ha) rozciągający się w Kotlinie Biebrzańskiej i dolinie Biebrzy powstał dla ochrony największego naturalnego zespołu torfowisk niskich w Europie.

Czytaj więcej...