Noclegi U Bogdana zapraszamy na wakacje.

Organizujemy wycieczki i opisujemy ciekawe miejsca turystyczne.

Polecane: http://arbor.edu.pl

Muzeum Tatrzańskie im. T. Chałubińskiego

Napisane 14.10.2020 przez Aleksander

Tagi: góry, tatry, historia,

Muzeum zostało założone w roku 1888 mieści się przy ul. Krupówki 10. Zawiera cenne zbiory związane z przyrodą Tatr i Podtatrza oraz góralszczyzną i jej historią, posiada szeroko rozbudowany dział etnograficzny z wnętrzem chaty góralskiej (na parterze) oraz dział przyrody ożywionej i geologii (ekspozycja ułożona przez z. Korosadowicza) wraz z górnictwem i hutnictwem (znaleziska i układ St. Zwolińskiego, na I p.). Zwiedzenie Muzeum jest doskonałą i ciekawą lekcją poglądową, zaznajamiającą ze światem Skalnego Podhala, Jest ze wszech miar godne polecenia przede wszystkim dla wycieczek zbiorowych, ale również i dla turystów indywidualnych i powinno być wstępem do poznania Tatr i odbywania wycieczek tatrzańskich. Na szczególną uwagę udających się w góry zasługuje doskonała mapa plastyczna Tatr, znajdująca się w Muzeum i pozwalająca na łatwe zorientowanie się w terenie tatrzańskim, wykonana przez T. Zwolińskiego, a aktualizowana i uzupełniona przez Z. Korosadowicza. Muzeum jest czynne codziennie z wyjątkiem poniedziałków w godz. 9-14. Na zapleczu Muzeum znajduje się interesujący ogród roślin tatrzańskich Zakładu Ochrony Przyrody PAN (ok. 500 gatunków roślin). Ogród otwarty jest w poniedziałki, środy i piątki od godz. 10-17.


O mnie

Aleksander

Turystyka to moje hobby i praca zawodowa, od 7 lat prowadzę bazy noclegowe nad morzem i w górach, pośredniczę w rezerwacji miejsc oraz organizuje fakultatywne wycieczki turystyczne po całej Polsce. W wolnych chwilach wspinam się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej a wieczorami oglądam przez teleskop galaktyki i mgławice. Na blogu opisuje ciekawe atrakcje turystyczne oraz dziele się swoim doświadczeniem z zakresu szeroko pojętej turystyki.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni artykuł:Na wakacje Zakopane
Następny artykuł:Jakie buty zabrać w Tatry?

Polecane: Chemia budowlana

Polecane: www.orthovision-lublin.pl

Jak powstawały Gorce i Pieniny oraz czym się różnią?

Kiedy najlepiej wybrać się w Gorce i Pieniny? Którą porę roku wybrać i na jakie temperatury i opady się przyszykować? Opowiemy dzisiaj także o tym jak powstawały Gorce i Pieniny.Gorce, jak całe niemal Karpaty, zbudowane są z kompleksu skał, zwanego fliszem karpackim. Kompleks ten składa się z ławie piaskowców poprzekładanych warstwami łupk

Czytaj więcej...

Losowy

Co zwiedzić w Nowym i Starym Sączu?

Nowy Sącz i Stary Sącz to miasta z bogatą średniowieczną historią pełne wielu atrakcji turystycznych.Wśród urodzajnych ziem Kotliny Sądeckiej, nad jedną z najpiękniejszych polskich rzek Dunajcem, na dawnych szlakach handlowych leżą dwa miasta. Stary Sącz zasłynął dzięki zachowanemu średniowiecznemu układowi miejskiemu oraz św. Kindze.

Czytaj więcej...