Noclegi U Bogdana zapraszamy na wakacje.

Organizujemy wycieczki i opisujemy ciekawe miejsca turystyczne.

Rabka Zdrój

Napisane 13.10.2020 przez admin

Tagi: turystyka, góry,

Polecane: recom-skat.eu

Miejscowość uzdrowiskowa Rabka Zdrój znajduje się w powiecie nowotarskim, części województwa małopolskiego. Łatwo do niej dojechać dzięki położeniu na przecięciu dróg z Krakowa do Zakopanego i z Bielska-Białej do Nowego Sączu. Cała gmina liczy sobie aż 69 metrów kwadratowych wielkości i oprócz samego miasta uzdrowiskowego zawiera także trzy dość znane sołectwa. Są to Chabówka, Rdzawka i Ponice. Położenie w niewielkiej kotlince znajdującej się na wysokości około 550 metrów nad poziomem morza zapewnia Rabce znakomite warunki przez cały rok. Najważniejsze są jednak wody solankowe, które można bezpośrednio pić, można się w nich kąpać i można też je wykorzystywać do inhalacji. Wody skupiają się przy Parku Zdrojowym, gdzie działa jedyna w naszym kraju ogólnodostępna tężnia solankowa przy źródle Helena. Jak przystało na dobrze rozwinięty ośrodek uzdrowiskowy, Rabka posiada liczne sanatoria i hotele oferujące całą gamę usług leczniczych, z których najwięcej skierowane jest na poprawę stanu zdrowia osób cierpiących na choroby układu oddechowego, układu krążenia oraz na problemy reumatyczne. Każdy turysta i kuracjusz przybywający do Rabki powinien w pierwszej kolejności zawsze kierować się do Parku Zdrojowego. Jest to spokojne i bardzo ładne miejsce zarówno latem, jak i zimą, gdzie można się zrelaksować i skorzystać z zajęć ruchowych na świeżym powietrzu. W ostatnim czasie bardzo popularny jest nordic walking. W Rabce bardzo intensywnie rozwija się też zwykła turystyka, dla której sanatoria to tylko jeden z wielu elementów.

Polecane: Mój blog

Polecane: Kliknij tutaj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni artykuł:Wadowice
Następny artykuł:Szybki internet

Dolina Chochołowska w Tatrach

Dolina Chochołowska w Tatrach to doskonała propozycja wycieczki dla rodzin z dziećmi, dolina nie jest wymagająca fizycznie a pozwala poznać uroki Tatrzańskiego Parku Narodowego.Największa z dolin Polskich Tatr Zachodnich podchodzi pod kopulaste, trawą porosłe wierchy ich rdzennego grzbietu w znacznej mierze zalesiona, zwłaszcza w dolnych partiach,

Czytaj więcej...

Losowy

Bieszczadzki Park Narodowy Informacje

Bieszczady to jeden z najciekawszych, zwłaszcza przyrodniczo zakątków Polski. Między innymi dzięki temu, że przez wieki nie uległy zbyt wielu zmianom związanym z działalnością człowieka, ten południowo-wschodni zakątek kraju zachował urok dzikości, a przede wszystkim stał się ostoją sporej liczby dzikich zwierząt. Utworzony w 1973 r.

Czytaj więcej...