Noclegi U Bogdana zapraszamy na wakacje.

Organizujemy wycieczki i opisujemy ciekawe miejsca turystyczne.

Rabka Zdrój

Napisane 13.10.2020 przez admin

Tagi: turystyka, góry,

Polecane: recom-skat.eu

Miejscowość uzdrowiskowa Rabka Zdrój znajduje się w powiecie nowotarskim, części województwa małopolskiego. Łatwo do niej dojechać dzięki położeniu na przecięciu dróg z Krakowa do Zakopanego i z Bielska-Białej do Nowego Sączu. Cała gmina liczy sobie aż 69 metrów kwadratowych wielkości i oprócz samego miasta uzdrowiskowego zawiera także trzy dość znane sołectwa. Są to Chabówka, Rdzawka i Ponice. Położenie w niewielkiej kotlince znajdującej się na wysokości około 550 metrów nad poziomem morza zapewnia Rabce znakomite warunki przez cały rok. Najważniejsze są jednak wody solankowe, które można bezpośrednio pić, można się w nich kąpać i można też je wykorzystywać do inhalacji. Wody skupiają się przy Parku Zdrojowym, gdzie działa jedyna w naszym kraju ogólnodostępna tężnia solankowa przy źródle Helena. Jak przystało na dobrze rozwinięty ośrodek uzdrowiskowy, Rabka posiada liczne sanatoria i hotele oferujące całą gamę usług leczniczych, z których najwięcej skierowane jest na poprawę stanu zdrowia osób cierpiących na choroby układu oddechowego, układu krążenia oraz na problemy reumatyczne. Każdy turysta i kuracjusz przybywający do Rabki powinien w pierwszej kolejności zawsze kierować się do Parku Zdrojowego. Jest to spokojne i bardzo ładne miejsce zarówno latem, jak i zimą, gdzie można się zrelaksować i skorzystać z zajęć ruchowych na świeżym powietrzu. W ostatnim czasie bardzo popularny jest nordic walking. W Rabce bardzo intensywnie rozwija się też zwykła turystyka, dla której sanatoria to tylko jeden z wielu elementów.

Polecane: Mój blog

Polecane: Kliknij tutaj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni artykuł:Wadowice
Następny artykuł:Szybki internet

Skala trudności szlaków kajakowych w Polsce

Rekreacyjne spływy kajakarskie rzeką lub tzw. zwałki są dużo trudniejsze od pływania po jeziorach czy zalewiskach. Spływy rzeką wymagają większego doświadczenia oraz większej siły, powstaje zatem pytanie „czy dam radę?”. Aby dostosować nasze siły stworzono system oceny tras kajakowych, ocena umożliwia wybranie odpowiedniej trasy do

Czytaj więcej...

Losowy

Gniewino i Tyranozaurus

Jeżeli będziecie nad morzem w okolicach jeziora Żarnowieckiego w wolnej chwili musicie koniecznie wybrać się do kompleksu turystycznego Kaszubskiego Oko, które jest kompleksem rekreacyjnym dla dzieci i dorosłych. Kompleks zlokalizowany jest w miejscowości Gniewino. Na miejscu czeka na was wieża widokowa im. Jana Pawła II oraz dinozaury.

Czytaj więcej...