Noclegi U Bogdana zapraszamy na wakacje.

Organizujemy wycieczki i opisujemy ciekawe miejsca turystyczne.

Polecane: http://wiaty-producent.pl

Toruń i jego atrakcje turystyczne

Napisane 04.01.2022 przez Aleksander

Tagi: toruń, zabytki, wakacje, podróże, turystyka, przewodnik, ciekawe-miejsca, pierniki, mikołaj-kopernik, muzeum, dwór-artusa, zamek-krzyżacki, rynek, sztuka, festiwal, unesco, niewidzialny-dom, planetarium, krzywa-wieża, dom-mikołaja-kopernika, toruński-bulwar-filadelfijski, kępa-bazarowa, dom-legend-toruńskich, żywe-muzeum, piernika, muzeum-sztuki,

Toruń co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca i stare miasto w Toruniu.

Dzisiaj zapraszamy was na wycieczkę turystyczną do Torunia. Miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim nad Wisłą i ma do zaoferowania naprawdę dużo. Nazywane jest miastem Kopernika, trzystu zabytków i słynnych pierników te określenia obrazujące niepowtarzalność jednego z najstarszych miast w Polsce. Toruń może się pochwalić wspaniałym zespołem staromiejskim, który tworzą Stare Miasto, Nowe Miasto oraz zamek krzyżacki. Zespół staromiejski Torunia został uznany za pomnik historii i uhonorowany wpisem na Listę UNESCO. Na przepięknej toruńskiej starówce, która zachowała średniowieczny układ, przetrwało najwięcej, po Krakowie, zabytków architektury i sztuki gotyckiej, w tym największe w Europie Wschodniej skupisko gotyckich domów mieszkalnych. Toruński Dwór Artusa utrzymany w stylu niderlandzkiego neorenesansu i zbudowany w latach 1889-1891, wyróżnia się okazałą trój kondygnacyjną fasadą z ostrołukowymi oknami. Jednym z najpiękniejszych do mów przy toruńskim Rynku Staromiejskim jest kamienica Pod Gwiazdą z drugiej połowy XIII w., z bogato zdobioną barokową fasadą i złotą gwiazdą na szczycie. Wśród pamiątek po najsłynniejszym mieszkańcu Torunia jest Dom Kopernika uchodzący za miejsce narodzin uczonego i najznakomitszy przykład miejskiej architektury gotyckiej. Jednym z najcenniejszych zabytków miasta jest imponująca katedra Św. Św. Jana Ewangelisty i Jana Chrzciciela z początku XIV w. Świątynia w formie trójnawowej hali to jeden z najbardziej okazałych zabytków gotyckich na ziemi chełmińskiej. Toruń ma także swoją Krzywą Wieżę – średniowieczną basztę wtopioną w mury obronne. Zaułek w jej pobliżu to jeden z najbardziej magicznych zakątków starówki, podobnie jak urocza ulica Ciasna, z kamiennymi łukami spinającymi przeciwległe kamienice. Warto także zajrzeć do żywego Muzeum Piernika w kamienicy przy ul. Rabiańskiej, gdzie można zobaczyć, jak powstają toruńskie smakołyki.


O mnie

Aleksander

Turystyka to moje hobby i praca zawodowa, od 7 lat prowadzę bazy noclegowe nad morzem i w górach, pośredniczę w rezerwacji miejsc oraz organizuje fakultatywne wycieczki turystyczne po całej Polsce. W wolnych chwilach wspinam się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej a wieczorami oglądam przez teleskop galaktyki i mgławice. Na blogu opisuje ciekawe atrakcje turystyczne oraz dziele się swoim doświadczeniem z zakresu szeroko pojętej turystyki.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane: http://wiaty-producent.pl/altany-wiaty-smietnikowe/

Polecane: tirholserwis-lublin.pl

Jak powstawały Gorce i Pieniny oraz czym się różnią?

Kiedy najlepiej wybrać się w Gorce i Pieniny? Którą porę roku wybrać i na jakie temperatury i opady się przyszykować? Opowiemy dzisiaj także o tym jak powstawały Gorce i Pieniny.Gorce, jak całe niemal Karpaty, zbudowane są z kompleksu skał, zwanego fliszem karpackim. Kompleks ten składa się z ławie piaskowców poprzekładanych warstwami łupk

Czytaj więcej...

Losowy

Bieszczadzki Park Narodowy Informacje

Bieszczady to jeden z najciekawszych, zwłaszcza przyrodniczo zakątków Polski. Między innymi dzięki temu, że przez wieki nie uległy zbyt wielu zmianom związanym z działalnością człowieka, ten południowo-wschodni zakątek kraju zachował urok dzikości, a przede wszystkim stał się ostoją sporej liczby dzikich zwierząt. Utworzony w 1973 r.

Czytaj więcej...