Noclegi U Bogdana zapraszamy na wakacje.

Organizujemy wycieczki i opisujemy ciekawe miejsca turystyczne.

Polecane: http://urle.info.pl

Kamień Pomorski

Napisane 22.07.2020 przez Aleksander

Tagi: atrakcje, wycieczki, pomorze,

Kamień Pomorski szczyci się niezwykle długą historią, dzieje osadnictwa w tych okolicach liczą niemal 1850 lat. Od 1176 r. miasto jest siedzibą biskupa - obecnie stanowi drugą, obok Szczecina, stolicę diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Kamień Pomorski zachował średniowieczny układ urbanistyczny, którego centralnym punktem jest konkatedra Najświętszej Marii Panny, św. Jana Chrzciciela i św. Faustyna. Świątynię ufundował książę Kazimierz I, a kamień węgielny pod jej budowę położono w 1176 r. Początkowo wznoszono ją w stylu romańskim, a po wznowieniu prac po ataku Brandenburczyków w 1308 r, - w stylu gotyckim. Najcenniejsze elementy wnętrza to XIII-wieczna polichromia, XV-wieczny tryptyk ołtarzowy, barokowa ambona oraz XVII-wieczne organy. Uwagę zwraca także wirydarz z przełomu XIII i XIV w. w kamieńskiej katedrze spoczywają książęta pomorscy z dynastii Gryfitów. Wśród pozostałych zabytków Kamienia na uwagę zasługują fragmenty murów miejskich (XIV-XV w.), ratusz i pałac biskupi (XV-XVI w.). Pałac biskupi wyróżnia się interesującym szczytem w formie przenikających się kół oraz wykuszem od strony zachodniej. Stojącą pośrodku rynku siedzibę władz miejskich wieńczą ozdobne szczyty. z dawnych murów miejskich zachowały się Brama Wolińska i Baszta Piastowska, mieszcząca interesujące Muzeum Kamieni. Zgromadzono tu eksponaty z całego świata, kamienie szlachetne i półszlachetne, meteoryty i skamieliny. Z tarasu widokowego roztacza się piękna panorama Zalewu Kamieńskiego. W mieście odbywa się również wiele imprez kulturalnych. Do cyklicznych należą m.in. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organoweji Kameralnej, Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej, Dni Kultury Chrześcijańskiej "Ottondia".


O mnie

Aleksander

Turystyka to moje hobby i praca zawodowa, od 7 lat prowadzę bazy noclegowe nad morzem i w górach, pośredniczę w rezerwacji miejsc oraz organizuje fakultatywne wycieczki turystyczne po całej Polsce. W wolnych chwilach wspinam się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej a wieczorami oglądam przez teleskop galaktyki i mgławice. Na blogu opisuje ciekawe atrakcje turystyczne oraz dziele się swoim doświadczeniem z zakresu szeroko pojętej turystyki.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane: http://sundo.org.pl

Sklep SEO czyli sklep z linkami

SEO to skrót od Search Engine Optimization. Jest to technika zwiększania jakości i ilości ruchu w witrynie poprzez zwiększanie jej wartości w oczach wyszukiwarek. SEO "Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek" to jedna z powszechnie stosowanych technik, które zapewniają szeroki dostęp do stron internetowych.Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (

Czytaj więcej...

Losowy

Zwiedzamy Opactwo Cystersów w Krzeszowie

Polecamy zwiedzenie Opactwa Cystersów w Krzeszowie, w dzisiejszym wpisie przybliżę Wam jego historię oraz najważniejsze dzieła.Początki opactwa legenda wiąże z proroczym snem księcia jaworskiego i świdnickiego Bolka I polując w tutejszej puszczy, zabłądził. Zmęczony i spragniony usłyszał głos nakazujący mu rzucić na ziemię pierścień.

Czytaj więcej...